تکنولوژی

آزمایش دستگاه تولید برف مصنوعی برای المپیک ۲۰۲۰ توکیو

کمیته برگزارکننده بازی های پارالمپیک و المپیک ۲۰۲۰ توکیو برای مقابله با گرمای طاقت فرسای شهر توکیو هنگام برگزاری بازی ها، دستگاه تولید برف مصنوعی را روی عده ای از تماشاچیان آزمایش کرد.

آزمایش دستگاه تولید برف در جایگاه Sea Forest Waterway شهر توکیو انجام گرفت که میزبان بازی های قایقرانی است. در این آزمایش دستگاه به مدت ۵ دقیقه حدود ۳۰۰ کیلوگرم برف مصنوعی را بر سر تماشاچیان حاضر در جایگاه ریخت.

تماشاچیان بعد از بارش برف مصنوعی از خنک شدن ابراز رضایت کردند. البته همه برف ها روی سر حاضرین فرود نیامد و مقداری از آن توسط باد به اطراف پخش شد و مقداری هم روی زمین فرود آمد و آن را لغزنده کرد.

آزمایش نتیجه دلخواه را برای کمیته برگزاری بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو در پی نداشت چون دمای هوا بعد از پاشیدن برف مصنوعی همان ۲۵٫۱ درجه سلسیوس قبل از آزمایش بود و تغییری نکرد. این مسئله نشان می دهد بارش برف مصنوعی تاثیری در کاهش دمای هوا ندارد.

یکی از مسئولین برگزاری مسابقات ضمن تایید این موضوع می گوید بارش برف مصنوعی دمای هوا را پایین نمی آورد ولی با نشستن روی مردم باعث می شود آنها حس کنند هوا خنک شده است.

این مقام مسئول گفت کمیته برگزاری بازی ها در حال بررسی هزینه های استفاده از دستگاه تولید برف مصنوعی است و در صورت رضایت، در مورد به کارگیری آن در بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو تصمیم گیری خواهد کرد.

دمای هوای شهر توکیو در ماه ژوئیه معمولاً حول و حوش ۳۵ درجه سلسیوس با رطوبت ۸۰ درجه است. این موضوع نگرانی هایی را برای کمیته برگزاری مسابقات در مورد احتمال گرمازدگی تماشاچیان به وجود آورده است.

دستگاه تولید برف مصنوعی با خرد کردن یخ و مخلوط کردن آن با هوا، برف مصنوعی را تا شعاع ۱۵ متری اسپری کند. از این وسیله بیشتر در فستیوال ها و کنسرت ها استفاده می شود.

منبع

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن