تکنولوژی

با رای موقت دیوان عدالت اداری، مدیرعامل جدید رایتل فعلاً در منصب خود باقی می‌ماند

گفتنیست مصوبه‌ اخیر کمیسیون سازمان تنظیم واکنش‌های بسیاری را از سوی فعالین صنعت ICT داشت و عده‌ای آن را مشکل‌ساز برای این حوزه و سایر شرکت‌ها توصیف کرده بودند. در این مصوبه آمده است که تمامی دارندگان پروانه ارائه خدمات ارتباطی که از وزارت ارتباطات پروانه گرفته‌اند برای انتخاب مدیرعامل، هیات مدیره یا مدیران فنی، از رگولاتوری تاییده دریافت کنند.

این نکته یعنی شرکت‌های خصوصی همچون شاتل و آسیاتک نیز که بیش از ۵۰۰ هزار کاربر دارند در این مصوبه درگیر خواهند شد و رگولاتوری در تعیین تصدی سمت‌های هیئت مدیره، مدیران عامل و معاونین فنی این شرکت‌های خصوصی (و هر شرکت خصوصی دیگری که در آینده کاربرانش بیش از ۵۰۰ هزار نفر بشوند) هم نقش خواهد داشت.

همه این درگیری‌های رسانه‌ای در حالی رخ می‌داد که در هفته‌های اخیر، نه تنها خبری از برکناری مدیرعامل رایتل منتشر نشد، بلکه این اپراتور خبرهایی را نیز از اقدامات مدیرعامل جدید منتشر می‌کرد.

در این میان وزارت ارتباطات، نگرانی اصلی خود را حضور مهرنوش به عنوان مدیرعامل رایتل، تخصص او بیان می‌کند. رگولاتوری در بیانیه‌ای که شب ۲۴ شهریور منتشر کرد نوشته بود: «در صورت اصرار شرکت مذکور برای انتصاب ایشان لازم است تا مشخصات و سابقه کاری ایشان برای رگولاتوری ارسال شود تا مراحل بررسی صلاحیت حرفه ای ایشان بر اساس مصوبه کمیسیون صورت پذیرد».

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن