تکنولوژی

تست سقوط آیفون ۱۱ پرو ادعاهای اپل را به چالش می‌کشد [تماشا کنید]

در مراسم معرفی آیفون ۱۱، اپل ادعا کرد که این گوشی مقاومترین شیشه پنل‌های اصلی و پشت را بین اسمارت‌فون‌های دیگر دارد و حالا در پی این ادعا، چند تست سقوط آیفون ۱۱ برای سنجش مقاومت شیشه این گوشی انجام شده است. در حال حاضر تست‌های وبسایت Tom’s Guide و یوتیوبر EverythingApplePro منتشر شده که نتایج تست Tom’s Guide ناامید کننده به نظر می‌رسد.

در تست Tom’s Guide می‌بینیم که در اولین سقوط از ارتفاعی به اندازه قد کمر انسان و روی سطح بتنی، شیشه نمایشگر آیفون ۱۱ پرو ترک بر می‌دارد اما شیشه پشتی آن مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد. در مرحله بعدی سقوط از ارتفاع شانه انجام می‌شود و پنل پشتی ترک بر داشته و این سقوط به نمایشگر هم صدمه جدیدی وارد می‌کند.

با این حال همانطور که در این ویدیو گفته شده، تست سقوط‌های انجام شده کاملا دقیق و علمی نبوده‌اند و در واقع تلاش آن‌ها بر این بوده که سقوط گوشی در زندگی روزمره را شبیه‌سازی کنند. همانطور که می‌بینیم این نتایج چندان امیدوار کننده نیست و این در حالیست که همین تست‌ها سال گذشته برای آیفون XS انجام شد و شیشه این گوشی در مقابل سقوط‌های مشابه دچار ترک خوردگی نشد.

از آن سو در تست سقوط EverythingApplePro با آیفون ۱۱پرو و ۱۱ پرو مکس، نتایج کاملا متفاوتی به دست آمد و پیش از ترک خوردن شیشه، این گوشی‌ها ۸ سقوط از ارتفاع کمر با زاویه‌های مختلف را به خوبی پشت سر گذاشتند.

با این حال بعد از اینکه ارتفاع سقوط بیشتر شده و به حدود شانه رسید، فریم استیل دچار صدمه شد اما شیشه گوشی‌ها همچنان سالم باقی ماندند. در نهایت و در دور دوم تست‌های EverythingApplePro از ارتفاع شانه، نمایشگر آیفون ۱۱ پرو شکست و شیشه پنل پشتی آیفون ۱۱ پرو مکس هم خرد شد.

به نظر می‌رسد نتایج این تست به ادعاهای اپل بیشتر نزدیک باشد، اما با این حال باید منتظر تست سقوط‌های آینده از گوشی‌های جدید اپل باشیم تا صحت ادعاهای این شرکت تأیید یا رد شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن