تکنولوژی

هواوی بوت لودر قابل آنلاک را برای میت ۳۰ و میت ۳۰ پرو تأیید کرد

سری هواوی میت ۳۰ چند روز بیشتر نیست که معرفی شده و باید آن‌ها را  اولین دستگاه‌های هواوی بدانیم که از اپ‌های گوگل استفاده نمی‌کنند. حالا اما تأیید شده که میت ۳۰ و میت ۳۰ پرو به بوت لودر قابل آنلاک مجهز خواهند بود.

هواوی در مصاحبه‌های جدیدی که با وبسایت‌های AnandTech و Android Authority داشت اعلام کرده که آنلاک کردن بوت لودر در سری میت ۳۰ ممکن خواهد بود. هواوی پیشتر این قابلیت را روی تمام گوشی‌هایش قرار داد اما اخیرا آن را به خاطر مسائل امنیتی حذف کرد.

در صورت حضور بوت لودر با قابلیت آنلاک، نصب برنامه‌های گوگل پلی و درنتیجه نصب اپ‌های گوگل هم بسیار آسان‌تر شده و گویا برای هواوی اولویت بیشتری نسبت به نگرانی‌های امنیتی‌اش دارد. در بیانیه‌ای «ریچارد یو» گفته که بوت لودر قابل آنلاک برای داشتن آزادی عمل بیشتر در اختیار کاربران قرار داده خواهد شد.

ما این قابلیت را در ابتدا به خاطر اطمینان از امنیت کاربران غیر فعال کردیم. اما این بار آزادی عمل بیشتری در اختیار آن‌ها قرار خواهیم داد تا شخصی‌سازی‌های مد نظرشان را انجام دهند.

ظاهرا هواوی علی رغم در اختیار نداشتن اپ‌های گوگل اهداف بلند پروازانه‌ای برای میت ۳۰ در سر می‌پروراند. آن‌ها پیش‌بینی کرده‌اند که بیش از ۲۰ میلیون دستگاه از این سری به فروش برسانند که بیشترین سهم فروش شامل چین می‌شود. بر اساس اعلام این شرکت، گوشی‌های سری P30 تا به حال ۱۶ میلیون دستگاه فروخته‌اند و شاید هواوی هدفگذاری فروش میت ۳۰ را بر همین اساس انجام داده باشد.

با این حال حتی با وجود بوت لودر قابل آنلاک شدن، رسیدن به این رقم بدون وجود کمک فروش در کشورهای غربی کار سختی برای هواوی به نظر می‌رسد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن