تکنولوژی

رشد بی‌سابقه صادرات جهانی کامپیوتر در سه ماهه سوم ۲۰۱۹

میزان صادرات جهانی کامپیوتر در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ با رشد ۴٫۷ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال قبل روبرو بوده به ۷۰٫۹ میلیون واحد رسیده است. این میزان بالاترین رشد را از سه ماهه اول سال ۲۰۱۲ تاکنون نشان می دهد.

طبق گزارش شرکت تحلیل بازار Canalys شرکت های لنوو و اچ‌پی با صادرات ۱۷٫۳ و ۱۶٫۷ میلیون واحد کامپیوتر، به ترتیب رتبه اول و دوم بزرگ ترین صادر کننده کامپیوتر در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ را به خود اختصاص دادند.

کمپانی دل با صادر کردن ۱۲٫۱ میلیون واحد کامپیوتر در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ در رتبه سوم قرار گرفته است. در رتبه چهارم لیست نام شرکت اپل با ۵٫۴ میلیون واحد کامپیوتر به چشم می خورد. کمپانی ایسر با صادرات تنها ۴٫۹ میلیون واحد کامپیوتر در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ به رتبه ای بهتر از پنجم دست پیدا نکرده است.

تحلیلگر مذکور علت افزایش صادرات کامپیوترها در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ را مهاجرت کاربران به ویندوز ۱۰ اعلام کرده است. افزایش سفارش فروشگاه ها به دلیل تعطیلات پایان سال میلادی و وضعیت اقتصادی از دیگر دلایل افزایش صادرات کامپیوترها در مدت زمان ذکر شده هستند.

طبق تحلیل های شرکت Canalys، فروشندگان کامپیوتر در ایالات متحده آمریکا پیش از اثر کردن تعرفه هایی که ترامپ روی کالاهای چینی اعمال کرده سفارشات خود را افزایش داده اند. این افزایش سفارش موقتی است اما در شرایط فعلی به زنجیره تامین کامپیوترها کمک کرده و باعث می شود تا در سه ماهه چهارم سال جاری میلادی نیز روند رو به رشد ادامه پیدا کند.

شرکت تحلیلگر گارتنر نیز روز پنج شنبه با انتشار گزارشی از صادرات ۶۸ میلیون واحدی کامپیوترها در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ خبر داد که افزایش ۱٫۱ درصدی را نسبت به مدت مشابه در سال قبل (۶۷ میلیون واحد) نشان می دهد.

«Mikako Kitagawa»، تحلیلگر ارشد موسسه گارتنر ویندوز ۱۰ را عامل اصلی رشد صادرات کامپیوترها در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ دانسته و این سیستم عامل را علت اصلی افزایش صادرات ۵۵ درصدی کامپیوترها در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ در کشور ژاپن اعلام کرده است.

تحلیلگر ارشد موسسه گارتنر می گوید جنگ تجاری آمریکا و چین تاثیر ناچیزی روی صادرات جهانی کامپیوتر داشته که احتمالاً به دلیل به تعویق افتادن تعرفه ها تا ماه دسامبر (آذر) بوده است.

منبع

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن