تکنولوژی

بلاکچین و رمزارز به سرفصل‌های آموزشی مدارس فرانسه اضافه شد

دانش آموزان فرانسوی نخستین نوجوانانی در دنیا هستند که در سیستم آموزش رسمی با کارکرد ارزهای مجازی از جمله بیتکوین آشنا می شوند.

وزارت آموزش فرانسه در پی آموزش مفاهیم مربوط به ارزهای مجازی به دانش آموزان دبیرستانی و آشنا کردن آنها با تاثیرات بیتکوین بر اقتصاد است. در این دوره‌ها دبیران مطالب پایه ای رمزنگاری و چارچوب سیستم های مالی غیرمتمرکز را به دانش آموزان تعلیم می دهند.

وزارت آموزش فرانسه به معلمان توصیه کرده برای جواببه سوالاتی نظیر «آیا بیتکوین واحد پول آینده است؟» یا «بیت کوین می تواند جای یورو را بگیرد؟» از چهار ویدیویی آموزشی استفاده کنند که با همین منظور طراحی شده اند. پس از نمایش ویدیوها هم دانش آموزان به بحث درباره تفاوت ارزهای معمولی با بیتکوین تشویق می شوند.

آموزش رمزارزها

این نخستین بار نیست که موسسات آموزشی اقدام به برپایی دوره هایی در مورد ارزهای مجازی می کنند. بر اساس گزارشی از Coinbase حدود ۴۲ درصد دانشگاه های تراز اول دنیا دوره هایی را در مورد ارزهای مجازی و بلاکچین برگزار می کنند که از اهمیت این مفاهیم در بینمراکز آکادمیک حکایت دارد.

با این حال اهمیت برگزاری این دوره ها در دبیرستان فرانسه به این خاطر است که برای نخستین بار به صورت برنامه ای فراگیر و مدون در یک سرزمینپهناوربرگزار می شود. البته این به معنی روی خوش نشان دادن دولت فرانسه به همه رمزارزها نیست چرا که وزیر اقتصاد این سرزمین پهناورپیشتر خواستار مخالفت با ورود لیبرا به اتحادیه اروپا شده بود.

در هر صورت تشویق نوجوانان به مطالعه در مورد سیستم های مالی جدید نکته‌ای مثبت است که به رشد اقتصاد در آینده کمک می کند. در صورتی که این نسل درک درستی از اقتصاد و ارزهای مجازی پیدا کنند، از هوش مالی بالاتری برخوردار شده و احتمال گرفتاری آنها در طرح های کلاهبرداری به حداقل می رسد. علاوه بر این زمانی که زمام امور را هم در دست بگیرند، دچار این سردرگمی نمی شوند که یک روز برق مراکز ماینینگ را قطع کنند و روز دیگر ماینرهای خانگی را به کسب مجوز مجبور کنند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن